Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie zaprasza w cztery niedziele – 13, 20 i 27 sierpnia oraz 3 września na otwarte treningi w plenerze „zdrowy kręgosłup”, które odbędą się w pałacowym parku w Jabłonnie.

Choroby i bóle kręgosłupa są jedną z najczęstszych wizyt u lekarza pierwszego kontaktu i często nazywane są chorobą cywilizacyjną. Ograniczenie aktywności ruchowej, niewłaściwa dieta, nadmierny stres oraz brak równowagi między pracą, a odpoczynkiem to jedne z przyczyn rozwoju chorób związanych z kręgosłupem.

Zajęcia poprowadzi Kasia Mikutowicz, entuzjastka podróży na Daleki Wschód, instruktorka jogi, technik oddechowych oraz masażu dźwiękiem w profilaktyce zdrowia, rehabilitacji i terapii. Metoda według której pracuje, poznana w Indiach, opiera się głównie na zdrowym kręgosłupie, technikach oddechowych i oczyszczaniu (bóle głowy, lepsze krążenie krwi, zmniejszenie ciśnienia, lepszy sen itp).

Treningi będą się odbywały w pałacowym parku w Jabłonnie, w okolicy Łuku Triumfalnego, w cztery kolejne niedziele (od 13 sierpnia) o godzinie 12:00. Udział jest bezpłatny, prosimy o zabranie mat, wody do picia i środków przeciw komarom. Zajęcia skierowane są do wszystkich, bez względu na wiek i poziom zaawansowania.

Dziękujemy Pałacowi PAN w Jabłonnie za udostępnienie miejsca na zajęcia.