Hala sportowa

Hala sportowa w Chotomowie to obiekt o powierzchni blisko 1400 m2, z którego jednocześnie mogą korzystać 3 grupy. Dzięki wyposażeniu w dwie automatycznie sterowane kotary, pełnowymiarowa hala staje się przestrzenią do uprawiania jednocześnie różnych dyscyplin. 

Każdy z trzech sektorów stanowi odrębne boisko do siatkówki i koszykówki.

W ramach zajęć lekcyjnych, treningów sekcji sportowych lub wynajmów indywidualnych z sali jednocześnie mogą korzystać 3 grupy po około 25 osób.

Strefę sportową budynku uzupełniają 4 szatnie wraz z prysznicami i toaletami.

Na trybunach znajduje się 208 miejsc siedzących.  Konstrukcja trybun umożliwia ich składanie i rozkładanie w zależności od potrzeb użytkowników. Publiczność może korzystać również z tarasu widokowego.

Hala sportowa w Chotomowie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami- ciągi komunikacyjne są przestronne a wejścia do budynku łatwodostępne, na każdym z trzech poziomów budynku połączonych windą osobową znajdują się odpowiednie sanitariaty.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, nowa hala jest nie tylko wyśmienitym miejscem do uprawiania sportu ale również salą widowiskową. Rozwiązania technologiczne i wyposażenie umożliwią organizację koncertów, widowisk i innych wydarzeń kulturalnych. Hala została skonstruowana w sposób zapewniający odpowiednią akustykę i wyposażona w profesjonalne nagłośnienie. Podczas wydarzeń innych niż sportowe podłogę chroni specjalna mata zabezpieczająca.

Na dachu budynku zamontowane zostało 113 paneli fotowoltaicznych, które zabezpieczą obiekt o powierzchni blisko 3000 m2 w energię elektryczną uzyskaną z promieniowania słonecznego. Ściany budynku oraz ślusarka okienna i drzwiowa są wykonane z materiałów o wysokiej izolacyjności termicznej co w połączeniu z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, daje obiekt wysoko energooszczędny.

Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Szkoły Podstawowej nr 1 w Chotomowie, hala sportowa pełni między innymi funkcję sali gimnastycznej dla potrzeb szkoły podstawowej. Po zajęciach lekcyjnych hala jest udostępniana mieszkańcom, sekcjom i klubom sportowym.


Budynek został oddany do użytkowania we wrześniu 2020 r.