STARTUJ W MAZOVIA MTB ZIMĄ I WYGRAJ ROWER

Marcowa odsłona Mazovia MTB Zimą to nie tylko jazda bajecznymi single trackami w Lasach Chotomowskich. To także konkurs gry w kapsle i szansa na wygranie roweru marki Northtec o wartości 4 300 złotych. Kto będzie miał najwięcej ognia w nogach i maksimum celności w oku?

 

Trasa przejechana, przetestowana i wytyczona. Baza zawodów w hali OSiR Jabłonna zabezpieczona. Sponsor zapewniony, nagroda gwarantowana. Na zagrzanie się po zimowym starcie obiecana grochówka przyrządzona w kuchni polowej i obecna na każdej odsłonie zimowych zawodów od Zamana Group. Wszystkie znaki na ziemi i niebie dowodzą, że zaplanowany na niedzielę 5 marca maraton Mazovia MTB Zimą w Chotomowie w gminie Jabłonna jest dopięty na ostatni guzik.


Podium do wywalczenia

Na ostatni guzik nie warto jednak się zapinać, chcąc dobrze wypaść w marcowych zawodach. Długie proste prowadzone między chotomowskimi lasami zachęcą do intensywnej jazdy. Choćby po to, by jak najszybciej wyrwać się z peletonu i zająć dobre miejsce na kilka chwil przed wpadnięciem na wąskie single tracki. Do wyboru będą trzy dystanse: Hobby (7 kilometrów), Fit (20 kilometrów) oraz Pro (42 kilometry).

„Zapewniam, że na tym maratonie szykuje się pierwsza poważna konfrontacja rowerów gravelowych z MTB. To dlatego, że właśnie z myślą o gravelu, zmieniłem początek trasy. Do szóstego kilometra prowadzi ona piękną, szeroką leśną szutrówką. Wyrzuciłem najbardziej piaszczysty odcinek specjalny, zastępując go szybszymi singlami. Wspólna dziewiętnastokilometrowa pętla dystansu Fit i Pro od 6 kilometra będzie przeplatała się z odcinkami interwałowych singiel tracków i prostymi, na których łatwo będzie się rozpędzić. Natomiast na piętnastym kilometrze zawodnicy będą musieli się zmierzyć z największym technicznie i wydolnościowo wyzwaniem dwustu metrów piaszczystych wydm. Samodzielny odcinek na dystansie Pro to lubiane od lat fragmenty singli” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Mazovia MTB Zimą.


Rower do zdobycia

Uspokojony oddech, nerwy na wodzy i celne oko przydadzą się podczas gry w kapsle, także organizowanej w bazie zawodów. To klasyczna podwórkowa gra, którą kilka lat temu na antenie Eurosportu odświeżyli komentatorzy kolarscy Tomasz Jaroński oraz Dariusz Baranowski. Teraz swoich sił będzie można spróbować osobiście. Warto, bo stawka jest wysoka. Zwycięzca rywalizacji wróci do domu z rowerem marki Northtec o wartości 4 300 złotych.


Tradycyjnie już, w Jabłonnie zostanie rozegrany Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego. W tym roku odbędzie się już dziewiąta jego edycja.


Wszystkie informacje o Mazovia MTB Zimą, a także panel zapisów on-line znaleźć można tutaj: https://mazoviamtb.pl/mazovia-mtb-zima-2023/


Współorganizatorem zawodów jest Gmina Jabłonna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie.