W niedzielę Gmina Jabłonna zmieniła się w prawdziwą rowerową krainę. Na terenie zespołu parkowo – pałacowym w Jabłonnie odbył się Lotto Poland Bike Marathon z cyklu maratonów organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Gościliśmy zawodników zarówno z Polski jak i z zagranicy. Udział w zawodach zarejestrowało ostatecznie imponująca liczba 750 osób. Większość przyjechała z co najmniej jedną osobą towarzyszącą dopingującą w wydarzeniu. Starty podzielone zostały na trzy odstępy czasowe w zależności od poziomu trudności i dystansu: MINI CROSS - 200-400 m; FAN - 8,5 km; MINI - 29 km; MAX 53 km.

Wszystkich zawodników startował Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski. Emocji było co niemiara. Jak to w sporcie zarówno łzy radości jak i zawodu. Zdarzyły się falstarty, ale i opóźnienia na linii startu a w rywalizacji przecież liczy się każda sekunda. Zdarzały się też delikatne nadwyrężenia i otarcia, ale nad wszystkim czuwał zespół ratowników medycznych. Na każdego zawodnika czekał ciepły posiłek i coś na deser .

Dumni jesteśmy, że Gmina Jabłonna ma doskonałe warunki do organizowania tego typu wyścigów. Ilość ścieżek oraz oznaczonych tras rowerowych zarówno asfaltowanych jak i naturalnych, leśnych wymagających od zawodników wytrenowania oraz odpowiedniego sprzętu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na https://www.facebook.com/osirjablonna

Wyniki: https://www.bikermania.pl/wyniki/209,FAN/